Yüz Şekliniz Kadın

Çeneniz sivri mi Yuvarlak mı?

Çeneniz kare, yumuşak U şeklinde veya sivri V şeklinde mi?

Alnınız Elmacık Kemiklerinden Daha mı Geniş?

Elmacık kemikleri ve çene arasında hangisi daha belirgindir?

Yüzün uzun olduğu kadar geniş mi?

Yüz Şekliniz Kadın

Sevgili kalp şekilli yüzü olanlar; her şey denge yaratmakla ilgilidir. Dikdörtgen çerçeveler geniş olan alnınızı dengeleyecek, geometrik stiller ise yapı katacaktır. Yuvarlak çerçeveler, açılı veya sivri bir çeneye ve belirgin elmacık kemiklerine yumuşaklık katar. Aviator (Damla) tipi gözlükler de başarılı bir seçimdir sizin için. Tercih etmemeniz gereken stiller: kare ve oval çerçevelerin yanı sıra alnınıza dikkat çekecek olan browline gözlükler.

Armut şeklindeki yüzler için en uygun çerçeveler (üçgen veya damla olarak da bilinir), gözlere dikkat çekerek daha geniş olan çeneye denge getirenlerdir. Kalın bir browline çerçeve bunu yapabilecektir.. Aviator tipi çerçeveler ve oval stiller de yüze hoş bir yumuşaklık katacaktır. Tercih etmemeniz gereken stiller: yuvarlak çerçeveler.

Kare yüzler muhteşem bir yapıya sahiptir. Oval ve yuvarlak çerçeveler yumuşaklık katacak ve yüzünüzün açısal özelliklerine denge getirecektir. Keskin bir kedi gözü stili de çizgileri kıracak ve ilgiyi yüzün kenarlarına dağıtacaktır/çekecektir. Browline çerçeve ve aviator çerçeveler de yüzünüzde harika görünecektir.

Oval ve yuvarlak çerçeveler, açısal özelliklere biraz yumuşaklık ekleyerek elmas şeklindeki bir yüzü düzleştirecektir. Kedi gözü çerçeveler de daha geniş elmacık kemiklerine denge katacaktır. Ayrıca kalın çerçeveler geniş elmacık kemiklerini en aza indirecek ve yüze daha oval bir görünüm verecektir. Şimdi ışıldayın bakalım sizi muhteşem elmaslar :) Tercih etmemeniz gereken stiller: Dikdörtgen ve kare gibi açılı (köşeli) çerçeveler.

Siz gözlük kullanımı açısından çok şanslısın! Çoğu çerçeve stili oval yüzlerde harika görünür, bu yüzden iyi orantılı yüzünü düzleştirmek için muhteşem bir çerçeve bulmakta sorun yaşamazsınız. Siz ne takarsa yakışıyor sözüne en iyi örneksiniz. Dikdörtgen, kare, browline, oval, havacı, yuvarlak, geometrik, kedi gözleri… hepsini kullanabilirsiniz. Tercih etmemeniz gereken stiller: Çok büyük boyutlu çerçeveler.

Yüzünüz belirgin özellikler olmadan uzun olduğu kadar geniş de olduğundan, dikdörtgen ve kare gibi köşeli çerçeveler güzel yüzünüze yapı katacaktır. Kalın çerçeveli stiller de iyi gider çünkü bu tip gözlükler gözlere dikkat çekerler. Ayrıca bir aviator (damla) çerçeve de sizin için asla yanlış olmayacaktır. Tercih etmemeniz gereken stiller : Oval ve Browline çerçevelerin yanı sıra çok küçük çerçeveler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Sepetim
Close Favoriler
Karşılaştırılan Ürünler (0 Ürün)
Karşılaştırılan Ürünler
Karşılaştırılan Ürünler
Karşılaştırılan Ürünler
Karşılaştırılan Ürünler
Close
Kategoriler